Jakou formou se lze zapojit?

Dobrá rodina nyní nabízí tyto dobrovolnické programy. Zapojit se můžete jen do jednoho nebo můžete formy vaší pomoci střídat. Vše s vámi domluvíme individuálně podle vašeho zájmu a časových možností.

Akce Dobré rodiny

Pro naše pěstouny pravidelně pořádáme vzdělávací semináře, víkendové pobyty a kluby. S dětmi a celými pěstounskými rodinami se scházíme na tvořivých workshopech, výletech, vánočních besídkách nebo příměstských i pobytových táborech. Pěstounská péče je specifická forma náhradní rodinné péče a možnost sdílet své zkušenosti na společných akcích je pro děti i pěstouny velmi důležitá.

Vaši podporu uvítáme na všech těchto akcích. Hodí se pomoc s programem pro děti i občasná organizační výpomoc. Bez našich milých dobrovolníků bychom také nemohli zajistit hlídání během vzdělávacích kurzů.

Jedná se o nárazovou pomoc. O akcích, na kterých bychom potřebovali pomoci, vás vždy s dostatečným předstihem informujeme. Na místě vám pak pomůže náš odborný pracovník.

Doučování dětí od 6 do 18 let v pěstounské péči

Děti v pěstounské péči velmi citlivě reagují na zátěžové situace. Aby zvládaly tlak a příval nových informací ve škole, potřebují některé z nich důkladnou domácí přípravu. Hledáme pro ně parťáka, který se s nimi na probranou látku v klidu podívá.

Dětem můžete pomoci doučováním ve školních předmětech, ve kterých se necítí jisté. Nejčastěji se jedná o pomoc s českým jazykem, matematikou a angličtinou, ale využití se najde i pro další předměty, ve kterých se orientujete. Doučování většinou probíhá v místě bydliště dětí. Jde o dlouhodobější a pravidelnou spolupráci. Abyste dětem mohli s učením efektivně pomoci, je potřeba věnovat minimálně jednu hodinu týdně. Součástí tohoto dobrovolnického programu může být i práce s pěstounem. Pomůžete mu s tím, jak nejlépe dítě doma připravovat.

Pomoc pěstounům (hlídání nebo třeba doprovod na kroužek)

Pěstouni se o děti starají nepřetržitě, a proto čas od času potřebují pomoci. Děti v pěstounské péči potřebují intenzivní kontakt. Pěstounská péče není totéž co péče rodičovská a od pěstounů vyžaduje velké nasazení.

Pomoci našim pěstounům můžete pravidelně nebo jen jednou za čas. K pomoci stačí i pár hodin měsíčně.

Pěstouni uvítají, pokud dítě (obvykle v místě jejich bydliště) pohlídáte, než si například zajdou k lékaři nebo vyřídí jiné nezbytné věci. U větších dětí můžete zase pomoci třeba s doprovodem do školy nebo na kroužek.

Občasnou výpomoc potřebují pěstouni s dětmi všech věkových kategorií. Vždy se s vámi předem domluvíme, zda byste chtěli trávit čas spíše s miminkem, nebo naopak s větším dítětem. Pokud to bude aktivita pěstounů umožňovat, najdeme společně termín, který se bude hodit vám i rodině.

Organizace propagační akce

Snažíme se šířit dobrou praxi i povědomí o potřebách dětí v náhradní péči, protože podpora veřejnosti je pro zlepšení celého systému klíčová. Při práci s rodinami nám ale nezbývá tolik času, abychom mohli zrealizovat všechny naše nápady.

Budeme velmi rádi, pokud se k nám budete chtít přidat a pomoci s organizací propagační lokální akce! Uvítáme pomoc v jakémkoliv regionu.

S akcemi nám pomáhají studenti středních i vysokých škol, maminky na mateřské, pěstounské rodiny nebo třeba pracovníci center či kroužků pro děti. S každým se nám daří vymýšlet akce na míru potřebám regionu i možnostem nás a našich dobrovolníků.

Díky nasazení dobrovolníků jsme realizovali třeba oslavu Dne rodiny v Zoo Praha, zábavné karnevalové odpoledne v Chebu nebo Rodinny motoden.

Máte chuť nám pomoci s organizací propagační akce? Kontaktujte prosím naši koordinátorku pro marketing Julii Kochovou.

Julie Kochová
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 606 112 669

Co čeká každého zájemce o dobrovolnictví?

Kontakt

  • Dobrá rodina, o. p. s.
  • Klimentská 1246/1, Praha 1
  • IČ: 24286664
  • DIČ: CZ699004766
  • E-mail: mamdotaz@dobrarodina.cz
  • Telefon: +420 724 113 112 (po-pá 9-16 hod.)
  • Asociace Dítě a Rodina banner2 180x50

Dobrá rodina v médiích

Log in

create an account