Hledáme a připravujeme nové náhradní rodiče, podporujeme osvojitele - ohlédnutí za rokem 2018

Dobrá rodina se kromě své hlavní činnosti, kterou je doprovázení pěstounů, věnuje i ostatním oblastem náhradního rodičovství. Hledá nové zájemce, připravuje je na péči o děti a nezapomíná ani na pomoc osvojitelům. Jaký byl v těchto činnostech rok 2018?

Hledali jsme nové náhradní rodiče

V rámci kampaně se nám loni ozvalo kolem 700 osob se zájmem o další informace o pěstounství nebo adopci, s mnohými jsme diskutovali jejich dotazy opakovaně, viděli se na individuálním rozhovoru, ale i seminářích jako jsou např. setkání Moderní pěstounství. K oslovení nových náhradních rodičů jsme využívali videa o tématu (např. zde), vznikl také nový web vsechny.detidorodin.cz zaměřený na boj s předsudky v přijímání dětí se specifiky. Děkujeme všem za projevený zájem, a pokud máte další otázky, neváhejte se nám ozvat!

Připravovali jsme pěstouny i osvojitele dle zákona

Předtím, než je novému náhradnímu rodiči svěřeno dítě, musí dle zákona projít přípravou a psychologickým posouzením. I tomu se v Dobré rodině věnujeme. Moc nás těší, že se počet náhradních rodičů v loňském roce díky našim přípravám a velkému zapálení účastníků rozrostl o dalších 78 rodičů! Držíme jim palce a dále je podporujeme.

Osvojitele opravene

Podporovali jsme také adoptivní rodiče a ostatní rodiny se svěřenými dětmi

Pěstouni mají dle zákona nárok na pomoc a podporu doprovázející organizace. Obracejí se na ni s mnoha záležitostmi. Co ale osvojitelé a rodiny s dětmi svěřenými do péče jiné osoby? Občas se také potřebují poradit, řeší velice podobné otázky. I jim nabízíme naše služby. Jak šel rok v této oblasti si prohlédněte níže na obrázku.

Pripravy opravene

Kontakt

  • Dobrá rodina, o. p. s.
  • Klimentská 1246/1, Praha 1
  • IČ: 24286664
  • DIČ: CZ699004766
  • E-mail: mamdotaz@dobrarodina.cz
  • Telefon: +420 724 113 112 (po-pá 9-16 hod.)
  • Asociace Dítě a Rodina banner2 180x50

Dobrá rodina v médiích

Log in

create an account